אופטימיזציה לקידום אתרים

אופטימיזציה של אתרי אינטרנט באנגלית Optimization זהו תהליך קריטי לקידום אתרים אורגני בגוגל. מדובר למעשה בתהליך שוטף, איטי ומתמשך שמיועד לתחזוק נכון וקידום האתר שלכם במנוע החיפוש של גוגל באופן אורגני.
כמובן שאם האתר שלכם מקודם לפי כל הכללים הנכונים הוא משפיע גם על שיפור אחוזי ההמרה. בנוסף לכך, זכרו שחייב שתהיה באתר שלכם חווית משתמש משופרת ודינמית ושהאתר יוביל את הגולשים שלכם לאן שהם רוצים מבחינת היררכיה הגיונית וניווט נוח.

בדיקת סריקת אתר בגוגל –  פקודת SITE:

בבדיקה זאת נגשים לגוגל בשורת חיפוש כותבים SITE: וגוגל נותן לכם רשימה של כל הדפים האונדקסים באתר שלכם.  הבדיקה הזאת נועדה גם לבדוק כמה דפים גוגל הוריד כי הם דומים – 
הכוונה בדומים היא בעיקר טייטל ותיאור דומים או זהים. ואז אפשר לעשות חיפוש על הכל ולראות כמה כפילויות יש וכמובן לשנות את התיאורים והטייטלים של העמוד. 

כלי נוסף שיכול לעזור בבדיקת אתר בגוגל  – SPIDER VIEW

כלי זה נותן לנו לראות מה גוגל רואה שהוא בודק את האתר שלנו כמו: אלטים, טייטלים, תיאורים, קישורים נוספים. ואז אפשר לגלות אם שתלו לנו קישורים זדוניים להימורים, סקס וכו…
האתרים שמדמים עכביש מראים לנו את זה!
גוגל לא מציג את זה בגרסה טקסטואלית. אם פתאום האתר עף מגוגל רצוי לבדוק את זה. הקישורים הרעים האלה הם בד"כ בדף הראשי בפוטר.

הכלי הזה גם טוב לבדיקת צפיפות מילים. וגם מאתר לנו מילים שלא אמורות להיות באתר….

כלי מומלץ נוסף לבדיקה בקידום אתרים REL :

זה ראשי תיבות ל RELATIVY. אנחנו רוצים קישורים מוחלטים שנקראים ABS!. כאן המשמעות של קישור RELATIVY הוא שהוא מקשר לשם הקובץ.
אבסולוטי הוא כל הURL כולל HTTP הדומיין וכדומה….החיסרון של הכלי הוא שהוא לא מציג טייטלים אבל הוא כן מציג ALTים.

היתרון הוא גם שהם נותנים צפיפות מילים לפי אחוזים. כך אפשר לדעת מה הצפיפות שכדאי לנו להחזיק בה. אחוז הצפיפות המומלץ הוא לא אבסולוטי אלא יחסי למתחרים. עם זאת צריך להיזהר מספאם…עדיף שבאתר לא יהיה בדף יותר מh1 אחד אולי שניים.

שנותנים קישורים חיצוניים לזכור שלא כדאי לעשות את זה מראשית הדף כי ככל ששמים את הקישור היוצא יותר גבוהה כך האתר שלנו נותן יותר מהכוח שלו לאתר אחר. הרי גוגל קורא את האתר מלמעלה ללמטה ולכן מה שיותר גבוה יותר חשוב מבחינת גוגל.

בדקו את תפריט האתר ואת בר הניווט:

האם הלינקים בתפריט מובילים לאן שהם אמורים והאם גוגל קובר אותם. אם לא זה כנראה ג'אווה סקריפט. האם בהיררכיית הדף יש היגיון?  האם יש שימוש סביר והגיוני בh1  כלומר לא להגזים בשימוש ולתת H1 רק למה שבאמת הכי חשוב.

עומדים על קישורים באתר ורואים למטה מה קורה עם הקישורים. בדרך כלל תופיע כתובת אבל יש קישורים ללא כתובת מוצגת שעומדים עליהם. זו בעיה כי זה אומר שגוגל לא יודע לאן הקישורים הולכים. אם יש קישור זה סימן טוב אבל עדיין יכולה להיות בעיה. פעם בנו קישורים על תמונות וגוגל יודע שיש קישור אבל עדיין לא מקשר אותו לאן שהו. הדרך הכי פשוטה היא לבדוק אם ניתן לסמן בכחול את הקישור כאילו אומרים להעתיק אותו.

האם יש ALTים וטייטלים על תמונות ב ALT ? 

בודקים עם המדמה עכביש אבל הוא לא מציג טייטלים לכן יש דרך אחרת. לבדוק את המקור. לעשות F3 ולעשות חיפוש למילה TITLE ולראות אם יש טייטל שמקושר לתמונות.  זה חשוב לדעת אם הם רלוונטיים לתמונה. וגם כי זה עוזר לנו כדי להגדיל את הצפיפות של המילה באתר.

מחפשים סוכנות בוטיק לקידום אתרים בגוגל וגם תקשורת ויחסי ציבור באינטרנט 

פנו אליי עוד היום 🙂

נסיון של יותר מעשור בכתיבת מאמרים לקידום אתרים בגוגל

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן