" " google.com, pub-2443036330918608, DIRECT, f08c47fec0942fa0 " "
דיגיטל זון
איך לשפר יחס המרה בחנות אינטרנטית

איך לשפר יחס המרה בחנות אינטרנטית

אם יש לכם חנות אינטרנטית, אתם בוודאי שואפים להפוך כל כניסה לקנייה, או בלשון המקצועית – ליצור יחס המרה חלומי. אפשר לכתוב מאות מדריכים בנושא שיעזרו לכם לשפר את יחס ההמרה בחנות ולהזכיר בכל אחד מהם טכניקות שונות לחלוטין. אבל במאמר הזה נציג לכם דווקא את השיטות הפשוטות, הממוקדות והזולות, שיתנו לגולשים בדיוק את מה שצריך: רק עוד פוש קטן ומתוחכם לכיוון הקופה.

הבליטו את הבסט סלרס

גולשים שנכנסים לתוך החנות, רוצים לדעת מה אחרים קונים ומה הכי נחטף מהמדפים. למה? כי כאנשים מעניין אותנו להבין מה פופולרי וטרנדי, מה הכי נמכר בחנות ומעיד על שביעות רצון של מרבית הלקוחות וכי אנחנו חושבים שאחרים מבינים יותר טוב מאיתנו לגבי התחום של אותו מוצר ולכן יזהו איכות ומחיר משתלם ברגע שהם רואים אותם.

כדי לעשות זאת, כדאי להוסיף אזור בולט של “הנמכרים ביותר” או “הכי פופולריים” ולהוסיף בו את המוצרים הרלוונטיים, או את המוצרים שאתם רוצים לדחוף/ להיפטר מהם במלאי.

העצימו את הביטחון של הגולשים

אם הצגת המוצרים, איכות המוצרים, המחירים וגם אמינות האתר הם טובים – הגולשים יצברו ביטחון גדול יותר בנוגע לקנייה. אבל תמיד מומלץ להוסיף כמה שיותר אלמנטים חיוניים לגבי פרטיות ואבטחה (כולל לוגואים של המנגנונים הללו), שירות לקוחות זמין ויעיל, מדיניות החזרים ברורה וטובה, חזרה על מסרים כמו “שביעות הרצון שלך חשובה לנו” או “ספרו לנו מה עוד נוכל לעשות עבורכם”.

הגיעו לקופה בעצמכם

נטישת עגלה היא התרחיש הכי מוכר בעולם האיקומרס וצריך לשאוף לצמצם אותה באופן קבוע. אלא שבעלי החנות לא יכולים לדעת מדוע נטישות לא אחידות מתרחשות (כלומר, לא נטישות שמקורן בנקודה ספציפית בתהליך הקנייה שאפשר לאתר בקלות) עד שלא ינסו לבדוק זאת בעצמם. נסו לרכוש ובדקו: מה קורה אם מורידים או מוסיפים פריטים (אולי למשל נעלמו כל הפרטים ותהליך הקנייה בעצם מתחיל מחדש?)? האם המחיר בקופה “מושך” את המחיר המעודכן ביותר (זה קורה אם השקתם קמפיין מבצעים, אבל לא שיניתם את התעריף בפועל)? האם האתר מייצר חוויית רכישה מייגעת (המון פופ אפים למשל, דפדוף מוצרים לא נוח, חיפוש של עגלת הקניות בתוך המסך) ועוד.

שחררו את ההרשמה

כולם רוצים קהל חוזר, אבל מתרגזים כשמציעים להם כרטיס מועדון. אז למה למען השם אתם ממשיכים להתעקש על הרשמה ורישום המייל? זה נכון שטוב שתהיה כתובת למקרה ונוטשים אצלכם את העגלה וגם אפשר להציע אחלה מבצעים בהמשך הדרך, אבל כשהגישה היא “תנו לנו ובתמורה נחליט אם ומתי ניתן לכם”, קשה לעורר סימפתיה אמיתית. הגולש נכנס לקניית המוצר שמעניין אותו ולא, ממש אין לו צורך עכשיו בניוזלטר שלכם. מחכה שם הנחה שווה או משהו שבשבילו מאוד כדאי להירשם לאתר שלכם? תדאגו שהגולשים מודעים לזה ומבינים למה כדאי לספק לכם פרטים.

בלי הפתעות

הטיפ האחרון שלנו נוגע לממשק, שבו הכל צריך להיות ברור ולא מתחכם. אפשר כמובן ליצור כפתורים כמו “להוסיף לעגלה” או “מעבר לרכישה” שמבהירים לגולש מה השלב הבא, אבל אם אתם מייצרים כפתור לא ברור על המוצר כמו “המשך” או “הבא” והלקוח מקבל מגילה של הוראות שימוש ותנאי רכישה שיחייבו אותו ללחוץ פעם נוספת על “הבא”, אתם מייצרים הפתעה לא טובה, שעלולה להסתיים בנטישה. זכרו שרכישה היא דבר חיובי ולכן גם החוויה ממנה צריכה להיות אולטימטיבית. היו ברורים, פשוטים ומהירים בדרך לקופה ותוכלו להגדיל במהירות את יחס ההמרה באתר.

נכתב בשיתוף פעולה עם עדן שרעבי

גלילה לראש העמוד