" " google.com, pub-2443036330918608, DIRECT, f08c47fec0942fa0 " "
דיגיטל זון
כל השינויים שחלו בתחום שיווק הדיגיטלי בעשור האחרון

כל השינויים שחלו בתחום שיווק הדיגיטלי בעשור האחרון

השקת הסמארפונים 

אף אחד לא באמת ציפה לשינוי הדרמתי שהשפיע על כל המשתמשים ברשת האינטרנט ברחבי העולם במהלך העשור האחרון עם השקת הסמארטפונים.  הופעת האייפון 3 יצרה מהפכה של ממש בעולם הניידים וגרמה לשינוי התנהגות המשתמשים בכל תחומי החיים. 

כיום כבר אף אחד לא רואה את עצמו ללא מכשיר סמארטפון המשמש את כולנו בכל תחומי החיים ובצרכים הכי בסיסים כמו: גלישה בחשבון בנק, בדיקת מסלול דרכים בוויב, צילום תמונות וקבלת עדכוני חדשות בזמן אמת.

המכשיר החדש והמהפכני שהושק כבר בשנת 2008 על ידי חברת אפל הושק יחד עם אפליקציית App Store תוכנת הפעלה חדשנית שאפשרה למשתמשים הסלולריים לא להיות מוגבלים יותר בתכונות ומכשירים מובנים כמו טלפונים נייחים או כמו שאפל היטיבה לתאר זאת באחת ממודעות הפרסומת הראשונות: Solving life little problems one app at a time.  

ממחקר דיגיטלי שנערך בשנת 2019 עולה כי ברחבי העולם ישנם כיום 5.11 מיליארד משתמשים ניידים ייחודיים, עלייה של 100 מיליון משנת 2018   עוד עולה כי 3.6 מיליארד אנשים משתמשים במדיה חברתית במכשירים ניידים נכון לינואר 2019, עם צמיחה של 297 מיליון משתמשים חדשים   מהשנה הקודמת.  

הגולשים עברו למובייל

משנת 2017 זוהתה מגמת גלישה חדשה שזכתה לשם Mobile First   – מגמה זאת מראה כי הגולשים באינטרנט מעדיפים לגלוש יותר במוביילמאשר בדסקטופ.   

מנתוני דוח הדיגיטל העולה לשנת 2019  עולה שרוב גדול מאוד (90%) של משתמשי אינטרנט עושה זאת דרך הנייד וכי אחוז החדירה של האינטרנט הוא 57% בעוד אחוז החדירה של המובייל בעולם הוא 52%.

מנתוני גוגל העולמית עולה כי 60% מהגולשים מעדיפים לצרוך תוכן וידאו באינטרנט מאשר בטלוויזיה. 

בעקבות שינוי זה גוגל החליטה לשנות את העדפות מנוע בחיפוש שלה ולקבוע פרמטרים חדשים לדירוג אתרי אינטרנט שנסרקים ברשת. כך שהאלגוריתם של גוגל סורק קודם כל אתרי מובייל ורק אחר כך אתרי ווב ולאחר מכן קובע איזה אתרים יוצגו במקומות הראשונים במנוע החיפוש.

הסיבה העיקרית לגידול בנפח השימוש במובייל היא הצריכה בסרטוני וידאו בסלולר  

על פי דוח הדיגיטל העולמי מבחינת הרגלי הגלישה במובייל  בעולם ישנו אחוז גידול לאורך השנים באחוז המשתמשים במובייל באינטרנט. ניתן לראות כי קצב הגידול נע בקצב מהיר.

ברחבי העולם משתמשי האינטרנט בעולם מבלים 6 שעות ו -42 דקות באינטרנט בכל יום. זה קצת

יותר נמוך מהנתון של השנה שעברה שעמד על 6 שעות ו 49 דקות, אבל כנראה שהירידה הזו

עשויה להיות בין השאר בשל המספר הרב של משתמשים חדשים שעדיין לומדים איך להשתמש

באינטרנט, ועל כן משתמשים באינטרנט פחות מאותם משתמשים מנוסים יותר שמתחברים דרך המכשירים שלהם מאות פעמים בכל יום.

הצפי הוא שעד שנת 2025 למעלה ממחצית האנשים מתחת לגיל 35 לא יצטרכו טלוויזיה בתשלום כי יצפו בסרטוני מובייל.  

סרטוני וידאו זה שם המשחק 

אם בעבר הגולשים העדיפו לקרוא טקסטים, מאמרים, כתבות עם תמונות הרי שגם כאן חל שינוי משמעותי בעשור האחרון בהרגלי הגלישה בישראל ובעולם העדפת הגולשים עוברת לצפייה בסרטוני וידאו.

במהלך שנת  2017  פרסמה יוטיוב נתונים על הרגלי הצפייה של הגולשים בישראל מהם עולה כי קיימים כיום 1,500 ערוצים ישראלים להם יותר מ-10,000 מנויים לערוץ ו- 150 ערוצים ישראליים עם למעלה מ- 100,000 מנויים לערוץ.   

עוד עולה מהנתונים כי: הגולשים נעזרים ב-YouTube על מנת ללמוד משהו חדש וחצי מההורים הצופים ב-YouTube נעזרים בסרטונים בשאלות הורות

מבחינת נתונים של הגלישה בעולם ל – YouTube כמיליארד וחצי משתמשים רשומים מדי חודש בעולם, שצופים במיליארד שעות תוכן מדי יום. יותר מ-400 שעות תוכן עולות כל דקה בפלטפורמה שלה גרסאות מקומיות ב-88 מדינות וב-76 שפות שונות, שמהוות 95 אחוזים מאוכלוסיית האינטרנט. 60 אחוז מהצפיות ב-YouTube מגיעות ממכשירים ניידים, וזמן הצפייה היומי במובייל הוא מעל לשעה בממוצע.

התכנים ב-YouTube מקיפים תחומים רבים. מדי יום ישנן למעלה מ-800 מיליארד שעות צפייה בתכנים הקשורים ללמידה. בשנה שעברה, נצפו במובייל בלבד 40 מיליון שעות סרטוני ״unboxing” בתחום הגיימינג, שווה ערך ל-5,000 שנות צפייה רצופה. מתוך 1.4 מיליון סרטוני ספורט אווירי הקיימים ב-YouTube, מעל ל-7,500 מהם הם סרטי צניחה. ישנם 11.5 מיליון סרטוני טיפים בתחום היופי בפלטפורמה.   

תכנים בזמן אמת 

בעשור האחרון חלה מהפכה של ממש גם בנושא של ויצירת תוכן גולשים בזמן אמת בעידן הדיגיטלי הגולשים נהפכו ליוצרים ומפיקי תוכן עצמאי וזה נעשה בכמות עצומה ובמהירות גבוהה מאד..

בכל שנייה ולים לאינטרנט אלפי תמונות, קבצים וסרטוני וידאו, ואין ספור מסרונים טקסט  ותעבורת קבצים שעוברים באפליקציית וואצ אפ וטלגרם.

בכל רגע מועלים ברחבי העולם  219,000 פוסטים חדשים בפייסבוק, 22,800 ציוצים בטוויטר, 7000 אפליקציות שהורדו ו 9000 פריטים שנמכרו באמזון.

נכון לסוף שנת 2019 על פי דוח הדיגיטל העולמי מבחינת נתוני שימוש ברשתות חברתיות  כי  3.48 מיליארד בני אדם השתמשו במדיה חברתית במכשירים ניידים בינואר 2019, עם גידול של 297 מיליון משתמשים חדשים המייצגים עלייה שנתית של יותר מ -10%.

בנוגע לשיתוף קבצים בזמן אמת בישראל לדוגמא, רק בשנת 2013 הישראלים העלו  לרשת 42.4 מיליון תמונות, עשו 764.4 מיליון לייקים, שלחו 711.5 מיליון הודעות ו-13.1 מיליון עדכוני סטטוס, פרסמו 12.4 מיליון Wall  Posts, כתבו 192.2 מיליון תגובות, והעלו 384.8 אלף סרטוני וידיאו.  

ומה בנוגע לעסקים?  

על פי מחקר שפורסם ב2019 נמצא כי שיתוף תוכן בזמן אמת מצג עסקים מחזק משמעותית את המותג וגורם למעורבות גדולה יותר מצג הלקוחות.

75% דיווחו כי שיווק בזמן אמת הגביר את מעורבות הקהל

56% דיווחו שמעורבות תוכן בזמן הגביר את שביעות הרצון של הלקוחות, חיזק את מערכת היחסים ואף הגדיל את מחזור המכירות וכמות העוקבים ברשתות החברתיות .

הנתנונים נלקחו מגוגל , יוטיוב ,  פייסבוק
ודוח הדיגיטל העולמי

https://datareportal.com/reports/digital-2019-global-digital-overview

https://www.webfx.com/internet-real-time/

 

 

0
גלילה לראש העמוד