" " google.com, pub-2443036330918608, DIRECT, f08c47fec0942fa0 " "
דיגיטל זון
חישוב עלות להזמנה (CPO)

חישוב עלות להזמנה (CPO)

עלות להזמנה (CPO) משמשת לחישוב העלות הממוצעת של שיווק לכל מכירה. זה כולל עלויות פרסום ומשלוח, למשל. CPO משמש גם כמודל תמחור לפרסום באינטרנט. משמעות הדבר היא כי מפרסם משלם עמלה רק כאשר רכישה בפועל מתרחשת לעתים קרובות מוחל בשיווק שותפים.

נוסחה וחישוב CPO

כדי לחשב את העלות להזמנה, דרושים לך שני נתוני מפתח: העלות הכוללת של קמפיין שיווקי וכן מספר ההזמנות שנוצרו באמצעות קמפיין זה. חלוקת שני מספרים אלה גורמת לעלות להזמנה.

נוסחת CPO

איור: נוסחה המשמשת לחישוב CPO

כדי לתת דוגמה: קמפיין מודעות באינטרנט עולה 500 דולר ומייצר 50 מכירות. 500/50 שווה 10, מה שאומר שהעלות להזמנה היא 10 דולר.

למה CPO חשוב?

העלות להזמנה מאפשרת לך להעריך את ההצלחה של הקמפיינים שלך. אם אתה מוציא 200 דולר עבור עלון כתוב ומעוצב היטב שמוביל להמרות מעטות בלבד, הדבר מצביע על כך שלקמפיין עשויות להיות חולשותיו. עם זאת, עליך לזכור כי אתה צריך יותר מאשר רק CPO לשפוט את השכירות של המודל העסקי שלך. כדי לקבל מספרים משמעותיים, עליך לכלול משתנים כמו עלות הייצור, עלויות השירות, כמו גם הוצאות אחרות, כמו עלויות כוח אדם.

מכיוון שקל לחשב את ה- CPO עבור כל קמפיין מודעות, זהו כלי מתאים להשוות את ההשפעה וההצלחה של קמפיינים שיווקיים מרובים. זה עוזר לך להשוות את העלויות ואת יכולת השכירות של קמפיינים בפייסבוק ובמודעות Google או מודעות באנר פשוטות, למשל. בעוד שעלות נמוכה להזמנה מצביעה על כך שאסטרטגיות השיווק המקוונות שלך יעילות, CPO גבוה לא חייב להיות ההפך. אם המוצרים והשירותים שלך הם במחיר גבוה למדי, CPO גבוה יותר מוצדק יותר מאשר עם הצעות במחיר נמוך.

יתרונות וחסרונות של CPO כמודל תמחור

לשימוש במודל CPO לפרסום באינטרנט יש יתרונות מרובים. יתרון אחד הוא שאתה רק צריך לשלם עבור עסקאות בפועל. אין הוצאות נוספות מלבד העלויות של הפקת חומרי המודעות שלך. משמעות הדבר היא שבאפשרותך למעשה למנוע אובדן פיזור באמצעות CPO. אובדן פיזור מופחת מאפשר לך לקבל עלות גבוהה יותר להזמנה, במיוחד כאשר מנסים לרכוש לקוחות חדשים. בדרך כלל, מפרסמים ושותפיהם העסקיים מסכימים אם ה- CPO יחויב בכל עסקה או כאחוז מהמחזור שנוצר. בכל מקרה, באפשרותך לכלול עלויות אלה כרכיב קבוע בחישוב הכולל של המודל העסקי שלך.

העלות למודל הזמנה נוטה לגרום לעמלות גבוהות יותר מאפשרויות תשלום אחרות. זה מוביל ליתרון השני של CPO: העובדה שמפעילי אתרים יכולים לייצר הכנסות גבוהות יותר מאשר במודלים אחרים של תמחור. לדוגמה, אם אתר אינטרנט המיועד לדייגים מציע את מרחב הפרסום שלו לספקים של חופשות דיג יקרות, ניתן לצפות לעמלות גבוהות.

עם זאת, חיסרון מרכזי במודל CPO הוא העובדה שמפעילי אתרים צריכים להסתמך על כנות השותפים העסקיים שלהם. זה כמעט בלתי אפשרי לעקוב אם שותף הפרסום מדווח על מספר המכירות כראוי. שיעורי תשואה גבוהים לכאורה או מכירות מעטות למרות מספר גבוה של קליקים יכולים להצביע על כך שהאתר המשלם מנסה להערים על מפעיל האתר כדי להפחית עלויות.

חיסרון נוסף במודל העלות להזמנה: בהסכם הראשוני, אף שותף עסקי לא יודע אם הצד השני באמת יספק את מה שהובטח. האם לבלוג שמציע שטח פרסום באמת יש תפוצה כמו שנטען? האם חומר המודעה שסופק באיכות כזו הוא באמת מוביל למכירות? CPO כמודל חיוב מוביל למצב של win-win רק אם שני הצדדים עובדים בהגינות ובשקיפות על אופטימיזציה של שיתוף הפעולה.

חלופות ל- CPO

ישנן חלופות שונות למודל העלות להזמנה שתוכלו לבחור מהן קשורות קשר הדוק. כדוגמה, ההבדלים בעלות לכל מכירה (CPS) הם שוליים. עלות לפעולה (CPA), עלות ללחץ (CPC)ועלות להפניה (CPL) הם בעצם וריאציות של CPO עם הבדל חשוב אחד: דמי פרסום משולמים ברגע שנוצרת תנועה או נתונים מלקוחות פוטנציאליים מסופקים. מודל דומה הוא עלות לתצוגה (CPV), המתמקדת במספר הצפיות ומשמשת לפרסום בסרטונים או במשחקים מקוונים, למשל.

לסיכום: שאלות נפוצות עלות להזמנה

מה העלות להזמנה המשמשת בשיווק דיגיטלי?

עלות להזמנה מאפשרת לך לחשב את הממוצע של כמות הכסף שהוצאת על שיווק לכל הזמנה. CPO מתייחס גם למודל תמחור לפרסום.

כיצד מחשבים את העלות להזמנה?

אתה מחשב את ה- CPO שלך על ידי חלוקת עלויות הפרסום הכוללות במספר ההזמנות.

מדוע עליך לחשב את העלות להזמנה?

עליך לנצל את העלות להזמנה מכיוון שהיא מאפשרת לך למדוד עד כמה מוצלחים הקמפיינים שלך. הדבר מאפשר השוואה בין קמפיינים שיווקיים מרובים.

 

גלילה לראש העמוד