" " " "
דיגיטל זון
כל מה שצריך לדעת על בניית אתר אינטרנט

כל מה שצריך לדעת על בניית אתר אינטרנט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

בעידן שלנו, מה שלא ברשת – לא קיים. כל עסק, מקטן ועד גדול, זקוק לאתר אינטרנט כדי להגיע אל לקוחות פוטנציאליים, או כדי להיות בקשר עם הלקוחות הקיימים.

בגלל שמדובר באמצעי ויזואלי לחלוטין, הנראות של האתר – היא הפנים שלכם ושל העסק שלכם. ברוב המקרים, אתר האינטרנט הוא ההיכרות הראשונית של הלקוחות איתכם. 

כולנו יודעים עד כמה חשוב הרושם הראשוני בכלל, ובפרט כאשר זה מגיע לבית העסק שלנו: הרושם הראשוני יכול להכריע האם הלקוח יבחר בכם, או ימשיך לשוטט ולחפש את העסק הבא ברשימה.

על מה צריך לחשוב כאשר בונים אתר

ישנם מספר גורמים עליהם יש לחשוב בתהליך בניית אתרים. ראשית, התאמה לסוג העסק. לצורך ההבנה מה מתאים לכל דבר, מומלץ לשוטט באתרים של עסקים מקבילים, לא משנה מה היקף הפעילות שלהם, בארץ ובחו"ל. הצצה לאתרים אלו, והשוואה בינם לבין סוגי עסקים אחרים, תוכל לתת לכם כיוון לגבי אופי האתר שלכם.

חשוב מכך, האתר צריך להיות מותאם לקהל היעד הספציפי. הגיל הממוצע אליו אתן פונות, הנסיבות בגינן הלקוחות עתידים לחפש אתכן ברשת, ועוד. בנוסף, לעתים הרקע המקצועי של הלקוחות הפוטנציאליים הוא בעל חשיבות בקביעת האופי של האתר.

לבסוף, העיצוב. לאחר ההבנה של הקווים הכללים של האתר, חשוב ליצור עיצוב שיהיה נעים לעין, מזמין, נגיש ומודרני. חישבו על עצמכם – כמה זמן תרצו להישאר באתר אם הוא מבולגן, משעמם או בעל עיצוב עתיק?

התאמת האתר לנייד

אחד הדברים שלא הרבה חושבים עליו כשהם ניגשים לבנות אתר הוא ההתאמה לנייד. זאת משום שכשאנו חושבים על בניית אתר, אנו רואים בעיני רוחנו את העיצוב על גבי מסך המחשב. אולם, המציאות כיום היא שרוב הנשים והאנשים גולשים באינטרנט דווקא דרך הסלולרי.

יתרה מזאת, חיפוש של בתי עסק נעשה כיום בהרבה מקרים "על הדרך":
בנסיעה ברכבת, בהמתנה בתור וכדומה. אתר מעוצב היטב אך לא מותאם לנייד עלול לקבל מראה מגושם ולא נוח עבור הלקוחות דווקא ברגע האמת של המפגש הראשוני.

אתר אפקטיבי הוא אתר מקודם

לאחר תהליך בניית אתרים, חשוב לשמור על רלוונטיות. ישנן מספר דרכים להגדיל את
הכוח הפרסומי של האתר שלכם: תשלום ישיר לגוגל, או שימוש בשירותי קידום אתרים.

מכיוון שתשלום לגוגל הוא יקר יחסית, הוא מתאים יותר לעסקים גדולים
שיכולים להרשות לעצמם להקדיש משאבים רבים לקידום בשיטה זו.

אולם, קידום אתרים בגוגל מתאים לכל כיס, ואם עושים אותו בצורה מקצועית –
האתר שלכן יוכל לעקוף בתור גם את העסק הגדול שמאיים על מקומכם ברשת האינטרנט.

כתיבת מאמרים לקידום אתרים שרית גבאי

גלילה לראש העמוד
Open chat
דילוג לתוכן