" " google.com, pub-2443036330918608, DIRECT, f08c47fec0942fa0 " "
דיגיטל זון
מהו שיווק באינטרנט? הגדרה ודוגמאות

מהו שיווק באינטרנט? הגדרה ודוגמאות

שיווק באינטרנט מתייחס לשיווק דיגיטלי באופן מקוון בלבד.

במילים אחרות, מאמצי שיווק שעסקים עושים אך ורק דרך האינטרנט. שיווק באינטרנט כולל מספר שיטות להעביר תנועה לאתר המפרסם. זה כולל גם מאמצי שיווק להפעלת תנועה לאתרים בהם הצרכנים יכולים לרכוש את מוצרי המפרסם. שיווק דיגיטלי דומה , אך כולל גם שיווק אלקטרוני שאינו אינטרנט.

שיווק דרך האינטרנט הוא עסק שצומח במהירות. היא צומחת במהירות מכיוון שיותר אנשים משתמשים באינטרנט מדי יום. זה גם מתרחב במהירות מכיוון שיותר אנשים רוכשים מוצרים ושירותים באינטרנט, כלומר קניות מקוונות פורחות .

מדובר בשיווק המתבצע אך ורק באינטרנט. אנשי מקצוע בתחום השיווק משתמשים במודעות מקוונות שונות בכדי להעביר תנועה לאתר או לדף אינטרנט ספציפי. הודעות דוא”ל, מודעות באנר, PPC (תשלום לקליק) ושיווק ברשתות חברתית כמו אינסטגרם לעסקים, פייסבוק או לינקדאין הם דוגמאות לשיטות המשמשות בשיווק באינטרנט.

שיווק באינטרנט – קידום אתרים SEO

SEO קידום אתרים, המייצג אופטימיזציה למנועי חיפוש, הוא התהליך של קבלת יותר תנועה וחשיפה לאתר אינטרנט. עם אסטרטגיית קידום אורגני SEO מוצלחת, הדירוג של האתר שלך עם מנועי חיפוש ישתפר.גוגל, יאהו ובינג, למשל, הם מנועי חיפוש. יש להם תוצאות חיפוש עיקריות, שבהן דפי אינטרנט ותוכן אחר מדורגים על פי מה שהם רואים הכי רלוונטי למשתמשים. תוכן אחר כולל סרטונים או רשימות מקומיות.קידום אתרים אורגני נכנס לתחום השיווק באינטרנט. במקרה זה, זה כולל שיפור אתר במקום מכירת מוצרים נוספים.

שיווק באינטרנט – פרסום מקוון

פרסום ושיווק דיגיטלי קיים מאז שנות ה- 90, כאשר האינטרנט החל להיות פופולרי ברחבי העולם. הוא מהווה חלק משיווק באינטרנט ומתייחס לשימוש באתרים ומקומות מקוונים אחרים כמדיום פרסום. במילים אחרות, פרסום מקוון פירושו פרסומות באינטרנט.מפרסמים מציבים הודעות קידום מכירות על מסכי הטלפונים החכמים, הטאבלטים, המחשבים הניידים, המחשבים השולחניים והטלוויזיות.
בנוסף, אנחנו משתמשים במונחי הפרסום באינטרנט , פרסום דיגיטלי , שיווק באינטרנט, ואת הפרסום באינטרנט עם אותה המשמעות כמו פרסום מקוון. אנשים רבים יבינו ‘שיווק באינטרנט’ כמשמעותו ‘פרסום מקוון’.

שיווק באינטרנט מתוחכם יותר משיווק מסורתי

שיווק באינטרנט מתוחכם משמעותית משיווק מסורתי. היא מתוחכמת יותר בגלל הטכנולוגיה בה אנו משתמשים כיום. הטכנולוגיה הזו, לפני שלושים שנה, לא הייתה קיימת.בעת שיווק מקוון, מקדמים יכולים להציג את מודעותיהם וחומר פרסומי אחר בתוכנות, בסרטונים ובאתרים.המודעות עשויות להופיע גם באפליקציות לנייד, כלומר באפליקציות שיש לאנשים בסמארטפונים שלהם. ישנם, למעשה, אינספור סוגים של מודעות וערוצים מקוונים. ערוצי פרסום, בהקשר זה, מתייחסים למקומות בהם עשויים להופיע פרסומות. 

להלן כמה מהם:

 

מודעות טקסט באינטרנט – רשת החיפוש בגוגל 

מודעת טקסט כוללת טקסט כתוב עם קישור. אם תלחץ על ההיפר-קישור (קישור), זה יוביל אותך לאתר ספציפי. אנו קוראים לאתר או לדף אינטרנט זה ‘ דף הנחיתה‘ של המפרסם .

מודעות טקסט מופיעות בדרך כלל בטקסטים של פוסטים בבלוג. במאמרי חדשות מקוונים, למשל, עשויות להיות מודעות טקסט. מודעת טקסט עשויה להופיע גם בפני עצמה, כלומר כקטע טקסט עצמאי.

מודעות לתצוגה באינטרנט 

מודעות לתצוגה מופיעות לצד תוכן מקוון. הם עשויים, למשל, להופיע לצד מאמר חדשותי. זה ” מילון מונחים פיננסי” יש מאמר מודעות התצוגה.

מודעות לתצוגה נפוצות בדפי אינטרנט, אפליקציות ומיילים.

מודעות באנר ברשת האינטרנט 

מודעות באנר מופיעות באופן בולט בדפי אינטרנט. בימים הראשונים של שיווק באינטרנט, הם היו פופולריים ביותר. הם פחות נפוצים כיום, אך אנו עדיין יכולים לראות אותם באפליקציות ובדפי אינטרנט.מפרסמים השתמשו יתר על המידה במודעות באנר. הם השתמשו בהם כל כך הרבה שהם יצרו את מה שאנחנו מכנים ‘עיוורון באנרים‘. במילים אחרות, מודעות באנר איבדו את יעילותן הרבה משום שמפרסמים השתמשו בהן יתר על המידה.

מודעות מקומיות באינטרנט 

מודעות מקומיות הן קטעי כתיבה עדינים שנראים כחלק מהטקסט המקוון. הם עשויים להיראות כמו, למשל, חלק ממאמר חדשותי. עם זאת, מדובר במודעות בתשלום שהמפרסם מציב.

ברוב הבלוגים, למודעה המקורית יש אינדיקציה שהיא מודעה. לצד הטקסט, למשל, ייתכן שתראה את הביטוי ‘הודעת נותן החסות’.

קישורים של שותפים

קישורי שותפים הם כתובות אתרים ספציפיות עם שם המשתמש או תעודת הזהות של השותף. מפרסם בדרך כלל משתמש בקישורי שותפים כדי לתעד תעבורה ממסעות פרסום. הם חלק מ’תוכניות שותפים‘.

בשיווק שותפים מפרסמים מגייסים שותפים למכור את המוצרים או השירותים שלהם באופן מקוון. הם גם מגייסים שותפים כדי לשלוח אליהם לידים. פירושו ‘לידים’ קונים פוטנציאליים.

אם אתה רוצה להיות שותף, אתה מציב מודעה ספציפית באתר שלך. כאשר מבקרים לוחצים על מודעה זו, הם עוברים לאתר המפרסם.

שותפים עשויים לקבל עמלה על סך המכירות שהאתר שלהם יצר. לחלופין, הם עשויים לקבל כסף בהתאם למספר הפניות שהם יצרו. הסדרי הפניה אינם תלויים בצרכנים שקונים דבר.

מודעות בתוך אפליקציה 

מדובר במודעות המופיעות באפליקציות תוכנה. הם עשויים להופיע בצורה של מודעות לתצוגה, מודעות טקסט או מודעות מותאמות. מפרסמים עשויים גם להשתמש בשילוב.

במהלך שש השנים האחרונות, גישה מסוג זה לשיווק באינטרנט הפכה פופולארית יותר ויותר.

פרסום מודעות וידאו ביוטיוב 

לפני שתצפו בסרטוני וידיאו באינטרנט, ייתכן שתצטרכו לעבור מודעה של חמש או עשר שניות. חלקם נמשכים עד שלושים שניות ביוטיוב. 

פרסום מודעות וידאו מקוונות ביוטיוב שימושיות יותר ממודעות טלוויזיה למפרסמים מכיוון שהן יכולות לפקח על יעילותן ביתר קלות.

כאשר מישהו צפה במודעת טלוויזיה, למשל, המפרסם לא יודע מה אותו אדם עושה אחר כך. לעומת זאת, עם מודעות וידאו מקוונות, המפרסם יודע אם הצופה לחץ עליו.

אם האדם לחץ על המודעה, המפרסם יודע אם קנה משהו. המפרסם יודע גם כמה זמן הצופה נשאר בדף הנחיתה.

גלילה לראש העמוד